Powody, dla których warto wybrać oponę klasy AA na sezon letni

opony letnie

Kiedy wybierasz opony letnie z oceną AA, oznacza to, że wysoko oceniają zarówno wydajność paliwową, jak i przyczepność na mokrej nawierzchni. Właśnie tego oczekujesz od opon letnich, ponieważ zapewnią one oszczędność pieniędzy na paliwie, niskie opory toczenia doprowadzą również do wydłużenia żywotności opon, ponieważ zużycie będzie niższe, a następnie będziesz mieć doskonałą przyczepność na śliskich mokrych nawierzchniach. Zła przyczepność na mokrej nawierzchni i wysokie opory toczenia to zła kombinacja, ponieważ wysokie opory toczenia szybciej zużyją opony, co jeszcze bardziej obniży przyczepność na mokro, ponieważ głębokość bieżnika spadnie szybciej.

Efektywność paliwową i przyczepność na mokrej nawierzchni znajdziesz na etykiecie opon UE, która jest obowiązkowa dla wszystkich opon sprzedawanych w UE od 2012 roku. Etykieta podkreśla oprócz efektywności paliwowej i przyczepności na mokrej nawierzchni również hałas opon zewnętrznych. Może to wpłynąć na komfort jazdy, zwłaszcza jeśli masz samochód elektryczny, który jest cichszy i dlatego chcesz ograniczyć inne hałasy, które mogą przeszkadzać. Znakomicie nadaje się europejska etykieta opon do wyboru opon, nie ma ona jednak wielkiego znaczenia w przypadku opon zimowych, ponieważ efektywność paliwowa, przyczepność na mokrej powierzchni i hałas opon są mierzone poza zakresem temperatur, w którym powinny być stosowane, a przyczepność na mokrej powierzchni nie jest klucz do opon zimowych, w których ważniejsza jest przyczepność na śniegu i lodzie. W przypadku opon na każdą pogodę mogą one pokazać, jak dobrze radzą sobie opony w warunkach letnich.

Wybierając opony do samochodów elektrycznych, musisz upewnić się, że opony są zalecane do stosowania w pojazdach elektrycznych. Nie wszystkie opony są zalecane do pojazdów elektrycznych, więc jeśli nic nie wspomniano, należy unikać ich wyboru. W przypadku pojazdów elektrycznych ważne jest, aby obrócić opony, aby wyrównać zużycie między tylnymi i przednimi oponami i zawsze upewnić się, że masz zużyte opony z przodu, aby uniknąć nadsterowności.

Więcej informacji na temat opcji opon z oceną AA na sezon letni można znaleźć na stronie: www.nokiantyres.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.