Opony letnie powinny mieć optymalne osiągi na suchej i mokrej nawierzchni

opony letnie

Twoje letnie opony będą musiały być przygotowane zarówno na mokre, jak i suche warunki jazdy. Latem deszcz stanowi warunki, które stawiają najwięcej wyzwań. To znaczy, jeśli nie weźmie się pod uwagę żadnych zimowych warunków pogodowych, na które ludzie nie są odpowiednio przygotowani. Ciężkie burze są znane z powodowania wielu wypadków, głównie z powodu aquaplaningu. Dlatego bardzo ważne jest, abyśmy mieli opony samochodowe, które mają bardzo dobrą przyczepność na mokrej nawierzchni i są dobre w zapobieganiu aquaplaningowi.

Nowsze opony letnie wysokiej jakości wydadzą dużo na opracowanie opon, które skutecznie zapobiegają aquaplaningowi. Opony są silnie zależne od tego, jak skutecznie bieżnik może gromadzić i wypychać wodę na boki. Daje to korzyści nowym oponom, ponieważ mają dobrą głębokość bieżnika, a gdy bieżnik się zużywa, głębokość zmniejsza się, podobnie jak zdolność opony do gromadzenia wody i ograniczania ilości wody wypychanej na boki. Dlatego musisz zmienić opony na nowe, gdy osiągniesz głębokość bieżnika 4 mm, ponieważ zdolność do zapobiegania aquaplaningowi, przyczepności i hamowaniu pogarsza się wraz ze zużyciem opon.

Opony, które są bardzo dobre na mokrej nawierzchni, również wydają się być dobre na suchych, podczas gdy to samo nie dotyczy opon, które są dobre na suchych warunkach, mogą nie być dobre na mokrych. Dlatego musisz się upewnić, że są one odpowiednie na oba warunki. Skorzystaj z etykiety opon UE i spójrz na wyniki testów z testów opon, aby podjąć decyzję o wyborze nowych opon do swojego pojazdu.

Więcej informacji na temat opon letnich o optymalnych osiągach na suchej i mokrej nawierzchni znajduje się na stronie: www.nokiantyres.pl

Leave a Reply

Your email address will not be published.